|

Salut TPU! În ultima vreme mi-au apărut o grămadă de coșuri..nu știu ce să fac ca să dispară...

Voi ce spuneți să fac? Sau știți vreo mască naturală?

Dau funda!

6 Raportează Evaluează
Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| a răspuns:

Cumpara-ti de la farmacie Zynerit. Este foarte bun

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
| a răspuns:

Pubertatea, n-ai ce-i face!
Asigura-te doar sa ai igiena fetei zilnica la punct. Si nu pune mainile pe fata.
Masti nu-ti trebuie.
Daca tot vrei o masca, ia-ti o masca de la Vendetta.

| a răspuns:

Daca ai 13-15 ani s-ar putea sa fi la pubertate. E buna si sudocrem doar ca o sa ai fata alba. Sau du-te la un plafar si intreaba de niste crema pentru cosuri

| a răspuns:

Dermatolog + o rutina stricta de ingrijire.

| a răspuns:

Si eu am problema asta si am dat cu mai multe creme dar degeaba.Nu prea ai ce sa faci, asa este la varsta asta.

| a răspuns:

Încearcă masca cu argilă. Și este foarte important să îți cureți tenul de minim 2 ori pe zi, eu de exemplu folosesc Sebium Gel Moussant de la Bioderma și este foarte bun.
De asemenea, încearcă să reduci consumul de zahăr, dacă e cazul, și să bei multă apă, pentru că apa curăță organismul.