| Erekest a întrebat:

În ultima vreme mi-au apărut o grămadă de coșuri..nu știu ce să fac ca să dispară...
Voi ce spuneți să fac? Sau știți vreo mască naturală?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| FolosescTpu a răspuns:

Cumpara-ti de la farmacie Zynerit. Este foarte bun

| laSoledad a răspuns:

Pubertatea, n-ai ce-i face!
Asigura-te doar sa ai igiena fetei zilnica la punct. Si nu pune mainile pe fata.
Masti nu-ti trebuie.
Daca tot vrei o masca, ia-ti o masca de la Vendetta.

| SporeBox a răspuns:

Daca ai 13-15 ani s-ar putea sa fi la pubertate. E buna si sudocrem doar ca o sa ai fata alba. Sau du-te la un plafar si intreaba de niste crema pentru cosuri

| alina2k18 a răspuns:

Dermatolog + o rutina stricta de ingrijire.

| Atfas a răspuns:

Si eu am problema asta si am dat cu mai multe creme dar degeaba.Nu prea ai ce sa faci, asa este la varsta asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Încearcă masca cu argilă. Și este foarte important să îți cureți tenul de minim 2 ori pe zi, eu de exemplu folosesc Sebium Gel Moussant de la Bioderma și este foarte bun.
De asemenea, încearcă să reduci consumul de zahăr, dacă e cazul, și să bei multă apă, pentru că apa curăță organismul.