| anonim_4396 a întrebat:

In ultima vreme sunt din ce in ce mai stresata si nu ma pot concentra pe absolut nimic. Azi am zis ca o sa cad psihic de nervi din cauza parintilor.
Cum as putea sa-mi acord niste timp liber sa ma pot relaxa? Sunt navetista si ma trezesc la 7:00, la 8:25 plec spre liceu si la 9:00 incepe ora. Am ore pana cel tarziu 4:00 si ajung abia la 5:00 acasa(cel tarziu).
Ajung foarte obosita si incarcata de proprile probleme, pe langa asta, dupa ce ajung acasa trebuie sa ma pregatesc de ziua urmatoare...ma puteti ajuta sa aflu cand mai pot respira?

Multumesc. Dau funda pentru un raspuns placut, va rog fara medicamente sau alte prostii. Vreau ceva pentru relaxare, simt ca ma sufoc pe zi ce trece.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RC_Codruta_1999 a răspuns:

Dacă ai un animal acasă, cum am si eu un cățel, îți poți acorda 30 minute pentru a ieși cu el pe afară, să te joci cu el chiar în casă... Îți spun din proprie experiență, el mă încarcă cu energie... Nu știu dacă e okay pentru tine, ți`am zis ce fac eu

| anonim_4396 explică (pentru RC_Codruta_1999):

Am un motanel si recunosc ca vara aceasta mi-a placut sa ies cu el 30+ minute afara. Acum este frig si a inceput scoala...pana ajung eu acasa il scoate mama (alfel face urat) si nici timp dar nici chef nu mai ai dupa o zi de scoala...depinde cum ma simt in ziua respectiva.
In schimb ma joc cu el in casa si pot spune ca e singurul lucru care mai imi inveseleste ziua.
Mersi de raspuns! Daca stii si din intamplare o carte sau un film bun cu care sa ma pot relaxa nu ezita sa-mi spui happy (te rog nu ceva romantic)

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Asculta muzica, fa sport, nu manca dulce asa mult ca dai in depresie, priveste si partea pozitiva o faci pentru tine

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Multumesc mult de raspuns!
Am sa incerc sa o las mai usor cu dulciurile si sa fac mai mult sport (cand o sa fie vremea mai buna)

| rick073 a răspuns:

Ai iubit?

| anonim_4396 explică (pentru rick073):

Nu

| rick073 a răspuns:

Ai un iubit?

| rick073 a răspuns:

Atunci fa-ti rost de un iubit. o sa vezi schimbarea.

| anonim_4396 explică (pentru rick073):

Nu simt nevoia si nu vreau sa-mi impartasesc datele personale aici.

| rick073 a răspuns:

Lasa-mi un link cu profilul tau de facebook te rog. :*