| MiculFaraon a întrebat:

In ultimul timp am jucat fotbal zilnic si am fost la alergat si am inceput sa simt o durere in spatele genunchiului de la piciorul drept. Ma doare cand merg si mai ales cand alerg si nu ma lasa mai deloc. M-am dat cu o crema, am luat si niste pastile si tot nimic si am facut chiar si o pauza de o saptamana fara fotbal, alergat. Astept niste sfaturi, multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| ellenuk a răspuns:

Iubitul meu a avut aceeasi problema. il durea mai tare cand statea mult in picioare sau la frig. a fost la medic si i-a sus ca nu e nici grav nici de ignorat si i-a recomandat sa faca fizioterapie. a facut cateva sedinte si a ramas tot cu dureri dar nu asa ca inainte si mai ia calmante ocazional. mergi la medic

| alexia29 a răspuns:

De ce nu vizitezi un medic ortoped? Cred ca el ti-ar da cu siguranta ajutorul de care ai nevoie...