| ThinkDifferent a întrebat:

In ultimul timp nu ma simt prea bine. Parca sunt in alta lume, sunt cam dezorientat, parca uit unele chestii dar stiu ca nu le-am uitat, am impresia ca nu pot face nimic.
Cum as putea sa scap de chestia asta. Vreau raspunsuri serioase

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Trebuie dormi suficient noaptea (7-8 ore), iar ziua sa ai activitate fizica intensa. Sa manaci 3 mese/zi si acestea sa fie cat mai mult vegetale, deoarece acestea contin vitaminele si mineralele pe care carnea si derivatele din acestea nu le au.
Macina seminte de in si de susan in rasnita si pui 2 lingurite in cereale.
Nu trebuie sa fii medic sa iti dai seama ca exista o stransa legatura intre trup si minte(creier). Un stil de viata sanatos face mai mult decat o mie de medicamente.

| untu a răspuns:

Cred ca esti deprimat sau ca ai o depresie! Citeste asta:
-http://ortodoxia.rol.ro/......68916.html
-http://www.ganduridinierusalim.com/......rugaciune/ Iti garantez ca asta te va linisti!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru untu):

Era sa iti zic ceva, dar risc sa imi iau ban, asa ca... Domnul fie cu tine.

| vocea a răspuns:

Imagineaza-ti ceva frumos sau aminteste-ti un moment in care ai fost foarte relaxat. Inchide ochii si imagineaza-te in concediu intr-un loc exotic, relaxant, facand ceva ce-ti place, sau aminteste-ti un moment din trecut in care te-ai simtit complet relaxat. Incearca sa retraiesti momentul si sa simti ce simteai atunci, sa reintri in pielea ta in acel moment. Acest lucru ar trebui sa te ajute sa te relaxezi, deoarece imaginatia este o unealta foarte puternica a creierului nostru.

| DaniTDCI a răspuns:

Lipsa de calciu, pe o scara de la 1 la 10, cam 3-4, vorbeste cu un medic sa vezi ce zice, nu sta asa!

| christall a răspuns:

Te odihnesti cum trebuie?

| Ionut621 a răspuns:

Pe mine ma calmeaza mult iesirile afara cu prietenii, la aer liber, si eu am trecut prin asta. Ai mini-vacanta asta profita de ea, numai sta inchis in casa si mai fa si sport.

| AdrianCiubucciu1 a răspuns:

Mai bine te ai duce la medicul tau de familiewinking