| MLyon a întrebat:

In urma cu 10 zile am fost operat la piciorul stang pentru scoaterea unui lipom. Am avut o cusatura,doua fire.
Am fost sa le scot si cand am iesit din sala si am ajuns la scari a inceput sa curga sange in zonele unde au fost firele, stiu ca nu este normal...nu a curs mult sange,dar este posibil ca incizia sa se deschida de tot?

PS : Cat timp am fost operat nu m-a durut deloc, ba chiar am si mers. Operatia este sub genunche la tibie.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alexgaga123 a răspuns:

Eu zic sa ai grija cu mersul...si sa stai linistit ca ..incizia se va inchide cu timpul...sa NU faci mult efort!

| MLyon explică (pentru alexgaga123):

Crezi ca e bine sa ma curat de sangele acela
cu Alcool iodat sau Rivanol sau sa las sa se usuce ca sa se faca acea ''crusta''?

6 răspunsuri:
| StJimmy a răspuns:

De ce nu intrebi medicul?

| MLyon explică (pentru StJimmy):

Pentru ca intreb aici

| StJimmy a răspuns (pentru MLyon):

Eu cred ca ai putea avea mai multa incredere intr-un medic decat in oamenii de pe TPU care in proportie de peste 60 % sunt copii intre 12 si 17 ani...zic si eu

| MLyon explică (pentru StJimmy):

Medicul nu mi-a spus nimic...eu nu stiam ca imi sangereaza, m-am gandit ca nu mai urc 6 etaje inapoi happy

| StJimmy a răspuns (pentru MLyon):

Nu iti inteleg logica ..sincer