| Mirceadumb a întrebat:

in urma cu 2 luni am avut un fel de cosuri pe fata, nu le stiu exact denumirea doar ca nu erau exact cosuri... un fel de criste, am fost la dermatolog si mi-a dat tratament pentru acnee vulgara cu eruptii etc. Am urmat tratamentul si mi-au trecut, adica cand dau cu mana nu le mai simt, pielea este fina, dar mi-au ramas un fel de cicatrici tip pete sau puncte. pur si simplu se vad, de simtit nu se simt la atingere. Credeti ca pielea de pe frunte si fata se regenereaza, adica am vreo sansa sa imi dispara alea sau v-a trebui sa ma obisnuiesc cu ele pentru totdeauna? acum inca sunt in tratament si mai folosesc o crema pentru hidratarea pielii si pentru piele grasa...etc. Credeti ca am vreo sansa sa dispara, daca merg oare la un salaon cosmetic poate sa mi le faca sa dispara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Lawliet14 a răspuns:

Am vazut destule persoane care le au, dar cred ca s-ar putea macar ameliora la ceva laser. Beneficiem de o tehnologie tot mai eficienta. Exista eMatrix pentru asa ceva la MedLive. Cel putin reduce cicatricile de la acnee, iar in cazul tau poate le amelioreaza complet fiind mici. Nu stiu dar sigur ti le amelioreaza. eMatrix e radiofrecventa daca nu ma insel, nu laser. Exista si laser. Cauta pe net. Dai funda?

| DinPlante a răspuns:

Aloe vera are proprietatea de a regenera pielea. Exista geluri cu aloe pe care le poti incerca.