| HourMind a întrebat:

Inainte eram gras si am reusit sa slabesc, dar mi-au ramas niste dungi mov pe langa burta si acum nu sunt chiar slab, slab si mai am de slabit vreo 3-5 kg si sunt cam perfect, dar vreau sa stiu, dungile acelea se vor duce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Donsavas a răspuns:

Se numesc vergeturi si Da, daca mergi la dermatolog in perioada asta cat inca mai sunt mov, le poti vindeca doar cu crema. Dacă se fac albe, doar laserul le mai "ascunde".

| RAY a răspuns (pentru Donsavas):

Cat de gras trebuie sa fi sa ai vergeturi?

| Arahide40 a răspuns (pentru RAY):

Apar atunci cand slabesti sau pui pe tine intr-un timp scurt, eu aveam 100kg iar acum am 65, in aproape 2 ani am slabit, am foarte putine la maini. Daca slabeam intr-un an sunt sigur ca aveam peste tot.

| RAY a răspuns (pentru Arahide40):

Inteleg,imi spui te rog daca faceai si sport?

| Arahide40 a răspuns (pentru RAY):

Nu faceam foarte mult, cred ca 10m pe zi dar mancam putini carbohidrati, ieseam in fiecare zi si mergeam 1-2 ore, alergam putin

| Arahide40 a răspuns (pentru RAY):

Dupa ce am slabit nu aveam un corp frumos, eram skinny fat, nu aveam pic de definire. chiar conteaza sportul. acum m-am apucat de sala si se vad rezultate.

| Donsavas a răspuns (pentru RAY):

Unii au vergeturi după ce slăbesc nu după ingrasare

| RAY a răspuns (pentru Donsavas):

Desigur,la asta mai si referam, deci sansele sunt mari ca o sa am si eu

9 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu se vor duce.

| HourMind explică:

Da,deci m-am lamurit, mersi de raspunsuri