| MeGaby112 a întrebat:

Inainte sa incep, as dori sa multumesc tututor celor ce imi vor raspunde sincer la ceea ce intreb.
De la varsta de 14 ani m-am apucat de fumat, iar pana acum la 16 ani fumam. M-am lasat de o saptamana, dar de vreo 2 luni am niste simptome: o flegma alba in gat si nas ce trebuie sa o trag si dupa o sa scuip, o respiratie usor suieratoare, acum cateva zile am avut o stare de gadilare la maxilar si la ureche si ganglionii mei sunt putin cam tari, iar gatul nu ma prea doare des( si cand ma doare e foarte slaba durerea). Spuneti-mi va rog ce ar putea fi. Dezvolt/ Am cancer sau am vreo infectie grava? Si spuneti-mi daca trece de la sine sau daca e necesara interventia cu tratament medicamentuos.
Va multumesc inca o data!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Liviu a răspuns:

Da-i bataie nepoate, am fumat de la 16 ani si eu, sparge plamanu, de am face tot globu coada in spatele tau si ti-am zice toti ca nu e bine sa fumezi, tu ne-ai spune in timp ce fumezi o tigare " Si ce? " asa eram si eu si probabil 90% dintre fumatori sau ex fumatori.Esti sanatos, sunt chestii normale, la tine este doar paranoia, sa nu te prinda parinti si etc.

1 răspuns:
| Arseia a răspuns:

Probabil ai ceva microb sau infectie
dar mergi la medic si e mai greu +ca de la medic sti sigur ce ai sau mna.