| kikizzz a întrebat:

Salut TPU, incepe sa-mi dea o masea de minte si vad ca a inceput sa creasca putin stramb, sa ma ingrijorez, ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Ai răbdare până ies toate măselele de minte și se așează toți dinții. Abia apoi poți lua o decizie, în cazul nasol în care dinții s-au strâmbat trebuie scoase și apoi purtat aparat ortodontic. Se întâmplă la un procent mare de oameni, dinții de minte fac probleme tuturor.

La mine au ieșit toți 4 deodată, complet, și sunt perfect drepți și sănătoși. Din păcate din cauza lor restul au avut de suferit, așa că a trebuit să scot 2(cei de jos) și să port aparat ortodontic.

| dinaprilie a răspuns:

Daca e panica pana rasare de tot o poti scoate.e indicat sa o scoti.zic ei