| ioneldanu a întrebat:

Inteleg ca nu este un site pentru probleme medicale dar va rog din tot sufletul sa ma ajutati.
Acum 2 ore, dupa ce m-am ridicat de pe scaun s-a auzit o trosnitura puternica de la coloana vertebrala. Am paralizat de durere cateva secunde si dupa aceea, nimic, eram ok, nu ma durea nimic.
Ce sa fac? Sa le spun parintilor? Mie mi-e extrem de frica de spitalele din Romania si nu as vrea sa le spun parintilor, dar daca este ceva grav o sa le spun! Ajutor,

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Simpatic a răspuns:

Neah, ai amortit si a trosnit ceva o articulatie care nu era unsa sa ma exprim in termeni neacademici.
Daca nu te mai doare nu iti face griji, grijile incep doar daca durerea persista.
Iti spune unul care a ridicat ceva greutati la viata sa si stiu ce inseamna sa te doare coloana zilnic, dar nici asa nu capitulam ori suntem barbati ori numai suntem.
Daca durerea persista atunci da mergi catre medic.
Eu zic ca te pacientezi aiurea.
Numai sta mult la calculator si nu sta niciodata ghebos ca de acolo apar probleme serioase ale cervicalei.