| Gabriel2424 a întrebat:

Salut TPU,

La recoltarea materialelor fecalelor pentru testul de cropocultura se ia cu ustensila de plastic din materia fecala si se introduce in recipient si se amestecă sau nu? Coprorecoltorul trebuie sa aibă ceva lichid in tub sau nu neaparat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Nu se amesteca nimic. pui in recipient materia fecala si strangi bine capacul.

4 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Nu se amesteca doar pui si pui capacul.
Nu trebuie sa fie lichid neaparat.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Nu se amestecă. 2. Nu trebuie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unele au un gel pe fund unele nu. da nu se amesteca iei cu lingura aia rosie si bagi acolo peste gel daca are si gata. alea parca mai scumpe au gel daca ceri simple nu au gel

| DoctorOtker22 a răspuns:

Cu aceea ustensila din plastic pui în recipient în mod normal, bine dăca ție foame în momentul ăla poți să faci cum zici tu și faci o ciorbă cu lichid cum vrei tu pe canicula asta ai nevoie de hidratare ce e drept... În fine asta e părerea mea. ce să îți mai zic decât pofta "mare'