| Shin0bi a întrebat:

Salut tpu.La servici stau in picioare destul de mult.Problema e ca nu ma dor picioarele,ci doar talpile, poate sa fie de la pantofi oare? Cum pot "reduce" durerea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Iunona a răspuns:

Eu cand merg mult pe jos/stau in picioare am aceeasi problema. Cred ca ti se umfla picioarele si incaltamintea devine incomoda. Alege o pereche de incaltari moi, comode si pune in talpa 1-2 pernite moi pentru pantofi (se gasesc la Cora era 5 lei cutia de 4).

3 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna, e de la incaltamite. Incerca niste incaltamite mai comode, de preferat fara toc. Stiu ca exista talpici care atenueaza oarecum durerea, se gasesc in comert. O zi buna.

| vicky2002 a răspuns:

Investeste intr-o pereche de pantofi comozi. Sunt mai scumpi dar purtandu-i ajungi la concluzia ca merita. Ex: Rieker, Dr. Jurgens - se gasesc la METRO

| Maria806 a răspuns:

Buna, aveam si eu problema asta pana am gasit pantofii de pe site-ul www.sabrine.ro/pantofi