| anonim_4396 a întrebat:

Legat de academia de poliție.

Am un prieten cu rahitism... ei bine el s-a apucat de sport s-a mai și îngrășat un pic și nu se mai observă chiar așa, poate ca va progresa și mai mult însă tot se va vedea ceva pentru că a avut sternul destul de înfundat.

Întrebarea mea este dacă rahitismul este un motiv prin care poate fi respins la vizita medicala? (este scris în baremele lor faptul acesta?)

Sau dacă are un grad mai mic de rahitism(se observa mai greu, sternul nu este așa înfundat) poate trece mai departe?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Lady70 a răspuns:

Nu o nicio problema rahitismul atat timp cat se trec cu brio toate probele. Se poate trata ulterior, sau exista tot felul de vitamine.
Sanatate!

| NeedHelp1 a răspuns (pentru Lady70):

Deci chiar poate trece peste vizita medicala de la poliție și astfel sa intre în poliție?

Vreau sa fiu sigur căci este prima oară când mi se spune asta.

1 răspuns: