| NoNamemartes a întrebat:

m-am apucat recent de sala, si as vrea sa imi comand de pe eMAG niste manusi pentru sala(fitness) si mai multe, ce credeti ca mai mi-ar mai trebui, ce ziceti de curea fitness? Recomandati-mi voi produse care o sa imi trebuie.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Simonasimona1992 a răspuns:

Salut. Îți recomand o sticlă din aia în care să pui apă, e mai ușor de ținut în ghiozdan decât un bidon.
Eu am decât mănuși și o sticlă neagra care a costat 16 lei.
Dacă vrei mai multe sfaturi pentru un începător, spune-mi mie și îți voi da câteva sfaturi.

| NoNamemartes explică (pentru Simonasimona1992):

Da, da-mi si cateva sfaturi, siguri o sa ei funda!

| Ady117 a răspuns (pentru NoNamemartes):

Să execuți exercițiile ușor, nu le face repede. În acest fel intră mai bine mușchii.
Să nu ai așteptări mari într-un timp scurt.
La început, probabil după weekend nu o să ai chef de sală, dar du-te. Eu așa eram la început, nu aveam chef după ce stăteam 2 zile acasă și nu mă duceam, dar nu e bine. Dacă nici tu nu vei avea chef, du-te, te vei obișnui și apoi cel mai probabil vei avea chef.
Dacă iei creatină, bea cam 2-3 litri de apă pe zi. Dacă nu, 2 litri sunt suficienti.
Acum plec la sală, nu am timp să îți mai scriu, când vin, dacă îmi amintesc, îți mai spun câteva sfaturi.
Aaa da, să ai o alimentație ok, e foarte important.

4 răspunsuri:
| Simonasimona1992 a răspuns:

Centura iti trebuie daca ridici greutati foarte mari, care iti cauzeaza cresterea presiunii abdominale. Atat.
Sfaturi: hidrateaza-te, mananca bine, tine-te de un program stabili sau cere ajutorul unui antrenor de fitness si cu siguranta vei avea rezultatele dorite

| Ady117 a răspuns (pentru Simonasimona1992):

Nu a specificat dacă e gras sau nu... Dacă nu e gras, nu are nevoie de centură.
Dacă e slab, presupun că nu ridică greutăți marilaughing