| Taker a întrebat:

m-am trezit ieri dimineata cu obrazul umflat..si nu m-a durut maseaua inainte.(poate ca m-a tras curentul) dar nu am simtit am crezut ca pana astazi mi se va dezumfla dar nu. am mai avut probleme de acest gen inainte dar inainte de a mi se umfla ma durea ingrozitor capul si maseaua.de data asta nimic doar ce m-am trezit cu ea asa. puteti sa imi spuneti ce ar fi. si cam in cat timp s-ar dezumfla? Va multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Pentru început merge un antinevralgic, până la antibiotic.Dar mergi la medic nu ai ce pierde...

| Vali0n a răspuns:

Salut cum ai zis tu poate ai tras curent pentru ca obrazul era umflat din cauza maselei dar daca te doare si maseaua poti lua un medicament pentru asa ceva du-te la mama si spune-i sa-ti dea ceva ca te doare tare. si daca continue sa te doara poti merge la un doctor

| Gabriela1313 a răspuns:

Daca ai tras curent ai nevoie de antibitice.Totusi du-te la medicul de familie el va sti mai bine ce sa iti prescrie poate fi semnalul unei alte afectiuni.

| AlinaWat a răspuns:

Salut,daca umflatura este din cauza curentului, sti ca pe moment nu simti nimica si nu cred ca se observa thinking,. Deci poate este din cauza curentului.

| AdiCv a răspuns:

Poate ca te-ai lovit undeva, ai dormit aiurea undeva. Sper ca te-am ajutat

| nichielena a răspuns:

Poate ai dormit rau.