| Stefygg a întrebat:

ma confrunt si eu cu o problema..Cam de 3 saptamani asa au inceput sa-mi erupa molarii de minte(cei de sus).Cel din dreapta a inceput sa se observe iar cel din stanga este inca in gingie..Problema este ca am temperatura+stare de moleseala+durere in gat...Este normal ca atunci cand iti erup molarii de minte sa ai aceste senzatii? Imi este frica deoarece am trecut de la tigari normale la electronice si a amplificat durerea din gat...Se poate sa fii dezvolat cancer ceva? Sau Frica mea este degeaba?

Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| JulyStorm a răspuns:

Stai calm, chinul abia a inceput. La mine a durat vreo 3 ani pana au crescut calumea maselele de minte. Odata la cateva luni ma apucau niste dureri crunte, cu tot cu gat si cap. Si da, faceam si febra uneori.
Pt a te asigura ca totusi cresc drept, ar trebui sa mergi sa faci o radiografie. happy

| Stefygg explică (pentru JulyStorm):

Febra incepea de exemplu dimineata dupa care te lasa si te apuca cand vroia ea nu straight face?

| JulyStorm a răspuns (pentru Stefygg):

Da, uneori ma dureau toate fara febra, alteori era numai o usoara jena in zona maselelor insotita de febra...