| Kaido a întrebat:

Ma doare tare osul de la picior. De la genunchi pana la glezna. Ma dor ambele picioare. Am mai avut problema asta foarte rar (de obicei dimineata) si dura cateva minute (maxim), dar acum persista. Nu e o durere insuportabila dar este foarte deranjanta. Pot merge normal pe picioare. Nu am probleme de sanatate.
Daca ajuta cu ceva am 18 ani. (Nu, nu cred ca ma doare fiindca sunt in crestere)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Daca e vorba de crampe musculare (in zona mentionata de tine se formeaza acestea) te-ar ajuta mult si o ciorba in care ingredientul principal sa fie frunze de telina si ceapa. Poti adauga fidea si alte ingediente ca la orice ciorba.

| kiri11 a răspuns:

Medicul te va sfatui cel mai bine ce ai de facut. In cazul in care te dor articulatiile, poate fi chiar si reumatismul, chiar daca ai o varsta frageda. In cazu in care ai probleme cu articulatiile genunchiului, poti incerca metoda magnetica, citeste mai multe despre banda KneeActive happy

| Vinsieu a răspuns:

Nu, nu te doare fiindca esti in crestere. Dar ai o problema de sanatate nedescoperita. Mergi la medic pana nu se agraveaza. Pot fi cauze diverse. Nu neglija!