| periuta a întrebat:

ma puteți ajuta cu un sfat, am și eu o problema cam de 2 săptămâni am o durere in partea dreapta sus (sub coaste) in zona ficatului, balonare și gaze. Inițial am crezut ca-i de la alimentație dar am schimbat zilnic alimentația și degeaba. Menționez durerea și balonarea apar cam la o ora după ce mănânc, nu-i constanta sau dacă apăs cu mâna nu ma doare.
Am încercat sa iau gaciscon pentru arsuri dar nu e mare diferența și ma gândeam ca imi puteți recomanda vreun soi de pastile? Mulțumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| darrio2007 a răspuns:

„de 2 săptămâni am o durere in partea dreapta sus (sub coate ) in zona ficatului"
Ficatul nu este sub coate.