| anonim_4396 a întrebat:

Mereu stau cu impresia ca am ceva. De exemplu, acum nu ma vad capabil sa conduc o masina, adica cand ma gandesc ca trebuie sa ma uit in oglinda din dreata ca sa ma mut la loc pe banda mea mi se pare foarte greu. si ca ochii mei nu bat pana acolo si tot asa. sau ca masina e prea rigida si chiar nu o sa ma descurc.De ce am mereu problemele astea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Apreciat de Editori
| JusTPauL a răspuns:

Trebuie sa conduci insotit pana prinzi experienta.
Eu, de exemplu, eram mai vitezoman la inceput si nu prea avem treaba cu oglinzile.
Adica, daca mergi cu viteza stii ca treci in 5 secunde de cealalta masina si te bagi inapoi pe banda fara probleme. La o adica cel din spate vede ca te bagi si clar va frana un pic, ca na, doar nu ar vrea sa-i lovesti masina.
Eu mai aveam probleme la inceput prin oras, cand era cineva langa mine, incepea sa imi zica ce si cum sa fac si parca eu eram dependent de cineva, faceam mai multe gafe cu cineva langa mine decat singur.
Deci daca ai permis treaba se rezolva in maxim cateva luni daca conduci din cand in cand.
Daca nu ai permis nu-i stres, scapi de fobie la orele de conducere.
S-ar putea sa ai nevoie de ochelari daca zici ca nu vezi in oglinzi si masina nu are cum sa fie prea rigida, eventual daca e o rabla laughing

5 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Fii mai sigur pe tine.

| AvalohAlyn a răspuns:

Ipohondrie cred.Adica prea te analizezi si te gandesti mereu la boli, la sanatate.Tu iti traiesti viata?

| AFR81 a răspuns:

Ai problemele astea pentru ca nu esti sanatos la cap. Ti-am mai spus. Problema e ca nici nu faci ceva ca sa te faci bine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Priapism ai?

| DovleacTurbat a răspuns:

Decat sa fii pericol public mai bine rămâi pieton. Mersul pe jos sau cu bicicleta e si sanatos laughing. Revenind la intrebarea ta totul se petrece in capul tau. Lasa filmele astea pana in momentul in care te urci la volanul unei masini, doar atunci vei vedea daca esti "apt" sau nu pentru soferie.