| Patrecea a întrebat:

Mi am facut pierce in septum
Si mi o facut gaura putin mai in spate langa os,nu e o durere mare,dar e putin deranjant, oare daca il las sa se vindece o sa treaca? Sau trebuie sa il scot. Cand imi misc nasul putin simt ca atinge osul

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| Goete a răspuns:

Cand unul nu are probleme, si le face.
Mai ales cand se crede nemuritor.
Ai auzit de Acupunctura? Stii ce fac cu acele? Ei stiu unde sa le impunga, pe cand piecingul tau habar nu are, nici tu habar nu ai cat rau iti poate face.
E bine sa ai sarma in nas, si porcul vecinului e la moda

| Goddessss a răspuns (pentru Goete):

Tu sa taci

| Goete a răspuns (pentru Goddessss):

Eu nici nu mi-am deschis gura.
Adevarul doare de.multe ori.
Ca si prostia

| Goddessss a răspuns (pentru Goete):

Da ce te f pe tine grija ce fac alții?
Nu o face pe sănătatea ta

| Goete a răspuns (pentru Goddessss):

Crezi ca daca pe tine te f toti si toate, atunci si pe mine?
Iti sclipeste inteligenta rara - atat de rara ca e de negasit.
Aici fiecare isi expune parerea. Si dealtfel nu ma f nici o grija, eu sunt ok si fericitwinking

| Goddessss a răspuns (pentru Goete):

Same here

| Goete a răspuns (pentru Goddessss):

Te dejo la respuesta en privado, ya que los tontos de TPU me dicen que no puedo poner tantas mayusculas - cuando en realidad no lo son.
Mindenképp, elajultam attol hogy Angolul irtál két szót.

| zilog a răspuns:

Lasă mă să își facă tot ce vrea pentru că românia a luat organe imprumut de la banca mondiala de organe și trebuie să le returneze de unde ați vrea să le returneze dacă nu ar exista oameni care își fac tatuaje persinguri sau cum se spune pierce...
Dacă unii nu ar mai lua drogrui de unde aș avea eu un ficat nou și ceva rinichi dacă ei nu ar intra în moarte cerebrală!?

Așă că eu vreau să ii povestesc despre alte lucruri nu despre pericolul infecției :

ATENTȚIE CÂND O SĂ TE DUCI LA UN INTERVIU LA UN OM SERIOS CA MINE CU COSTUM CALCAT LA DUNGA CU CĂMAȘĂ ȘI CRAVATĂ CAM COMUNIST și o ă vrei un job și tu te duci cu blugii zdrente
Ăștia comuniști ca mine o să își spună în gândul lor că a venit o zdreanță dacă se îmbracă în zdrențe și cât să îi dau eu salariu dacă ea nu se respectă nici măcar pe ea
Ce părere prestanță oferă ea firmei
când o să vină un client ce părere o să își facă dacă o vede tatuată și cu cuie in ochi în limbă in buric
strică imaginea firmei!
Așa că fetiță dragă oricât aș vrea eu să îți ofer un job nu pot să îțî ofer de cât la curățat de cartofi sau la spălat WC-uile
Pentru că îmi este frică că te droghezi pentru ca, cultura mea bunica mea mi-a spus despre oameni care se tatuează și umblă imbracați in zdrențe cu cuie bătute prin ei că sunt fasciști sî că se droghează
așa că exista pus în subconștientul angajatorilor ca să se gândesscă la tine ca și când ai fi deja din start infractoare
și nu am curaj să dau ceva gestiune pe mâna ta pentru că îmi este frică că îmi umbli la bani
sunt speriat chiar dacă aș vrea să te ajut îmi e frică că fugi cu casa de bani

Acum întelegi ce se petrece în capul oamenilor care vor să te trateze când ai venit cu volanul infipt in burta dupa autostradă și el are de ales să salveze un singur OM pentru că are un singur aparat de respirat
GHICI cui o să pună un medic un aparat de respirat daca are doar un singur aparat si vin eu cu cămașa fară tatuaje și vii și tu și ție ți-ar salva viața și mie mi-ar salva viața
si nici unul dintre noi nu putem să vorbim
ghici pe cine alege să salveze!?

Te duci tu la un birou unde o tanti nesimțită care ii vede pe toți oamenii ca și când ar fi niște idioți
pe cine crezi că ar servi acea tanti ticăloșită?

Dacă te vede un profesor asa și ar putea să îțî dea de milă nota 5 să treci și tu clasa
dar pentru că ești tatuată si cu cuie bătute în tine cultura comunistă în care a crescut îl face să te lase repetentă pentru că el va considera ca ese ofensativ
el considera ca iti bati joc de socala

| Patrecea explică (pentru zilog):

Stii tu ca ma droghez? Esti un om care nu merita respectat! Cum sa spui asa ceva?‍♀️

| Goddessss a răspuns:

Lasa l. Cea mai mare tâmpenie este sa ti scoți un pierce după ce abia l ai făcut.
Primele 2 sapt simiți niște durere. Nu te mai juca cu el.
Daca nu e ceva in regula, du te înapoi la salon si vezi ce e de făcut.
Nu e de joaca, mai ales ca e septum.
Nu știu sigur dacă si la septum, dar la alte piercinguri se recomanda apa cu sare de mare(ajuta mult).

| Patrecea explică (pentru Goddessss):

Ok
Multumesc
Voiam sa intreb
Septumul e o zona cat de cat periculoasa?

| Goddessss a răspuns (pentru Patrecea):

Medie