| Likncb a întrebat:

Salut TPU, mi-am fracturat antebratul acum 1 an (Ambele oase/radius si ulna).
Vreau sa stiu daca mai pot sa ma duc la Aqua magic

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Poți, dar e bine să eviți"atracțiile" periculoase.

| Floridori a răspuns:

Tesutul osos se vindeca si regenereaza in totalitate abia dupa 2 ani, dar dupa 1 an (chiar mai putin) ar trebui deja sa poti duce o viata normala, sa desfasori activitati normale fara a intampina probleme.
Deci, da, poti merge oriunde doresti!

Insa daca ai dureri la nivelul bratului, disconfort sau alte senzatii ce te-ar putea ingrijora, atunci prezinta-te la medic!

Numai bine!

| Cksihja a răspuns:

Poți oricând să aluneci și să-ți rupi mâna din nou. Chiar este absolut necesar să mergi acolo?