| TrustStyle a întrebat:

mi-am luat ieri din oras o tigara electronica Joyetech ego-t upgrade.(am 14 ani,1, 90m,baiat.)
Mentionez ca nu am fumat tigari normale si nici n-am incercat in viata mea, sper sa nu ma apuc.
La asta electronica i-am luat aroma mentolata de la Liqua (0 nicotina.)
Am si eu intrebare,daca trag asa constant din ea,mai mult timp de multe ori, are cu ce dauna?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| roxystomp a răspuns:

Zvonurile despre faza cu cancerul sunt falsehappy Tigarile de la Ego-t sunt cele mai bune tigari electronice din toata gama din Romania. Nu prea are ce sa dauneze avand in vedere faptul ca nu are nicotina iar fumul pe care il scoate este abur(vapori de apa) amestecati cu aroma respectiva. Practic e ca o mini narghilea happy

| alin_9439 a răspuns (pentru roxystomp):

Cele mai bune tigar sunt si cele mai daunatore nici nu inteleg deci incerci eu recunosc am incerca am 14 dar dupa 2 sandesuri nu mi s-a parut asa o placere eu zic sa nu mai incerci deloc mai ales dac ate prind parinti ai belito cu moscraciun

4 răspunsuri:
| Niiiicu a răspuns:

Da are deoarece acele tigari au rolul de a te lasa de fumat in niciun caz nu cred ca ar trebuie sa le folosesti fiind nefumatorhappy

| nico097 a răspuns:

Nu iti dauneaza nu stiu de ce cei care nu au incercat aceasta tigare comenteaza dupa auzite.Eu am fumat 7 ani apoi am luat tigare electonica si m-am lasat de 1 an jumate fumez aceasta tigare cu diverse arome acum 3 luni am fost sa imi fac un control la plamani pentru orice eventualitate si doctorul mi-a spus ca plamanii mei au inceput sa se curete se spune ca un plaman dupa un timp de fumat se curata intr-un an.Asa ca nu vorbim dupa auzite eu spun exact cum e nu dauneaza e abur cu aroma.

| GabrielCIG a răspuns:

Am auzit ca de la tigarile electrice faci mult mai repede cancer decat la cele normale... asta am auzit, tu faci ce vrei