| IonutCiobanescu a întrebat:

mi-am pus recent un ham pentru a-mi indrepta coloana, respectiv ham gen care vine pe sub brate, sa-mi traga bratele inapoi, am de purtat 3 luni, dar ma deranjeaza la sub brat, ce sa fac sa nu ma jeneze? Am incercat si sa bag carpa in zona respectiva dar nimic, sfaturi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Inseamna ca, marimea acelui ham nu este potrivita tie sau nu l-ai reglat corespunzator.
Du-te cu el la cel care ti-a prescris /facut acel ham, sa-l corecteze!

| WhiteLife a răspuns:

Incearca sa pui dedesubt un servetel (ceva moale, dar care sa nu fie gros, sa strameze si mai mult), sau incearca sa-l dai in fiecare seara cu crema de maini in zona respectiva, sau sa iei Cocolino, sau ce solutie vrei tu care face hainele moi si sa il pui intr-un lighean si sa il lasi asa peste noapte, apoi il clatesti si il usuci.

| PsyhoChild a răspuns:

Inseamna ca este prea stramt schimba-l