| anonim_4396 a întrebat:

Noaptea trecută pe la ora 24, când mă pregăteam să mă culc am simțit o sensibilitate oarecum în zona pieptului, nu știu cum să o descriu(fără vreun anume motiv). Moment în care m-am oprit timp de câteva secunde și am observat cum se acceleraseră bătăile inimii.

Nu am acordat mare importanță și mi-am continuat treaba dar nu am putut sa stau indiferent doarece bătăile au devenit tot mai accelerate încât îmi simțeam și corpul cum vibra o dată cu ele.

M-am pus în pat și am încercat să mă liniștesc însă ritmul bătăilor a rămas *constant* aproximativ 2-3 minute, iar apoi s-au oprit BRUSC (bineînțeles că mă refer la faptul că și-au reluat ritmul normal, nu că s-a oprit inima pentru că nu avea cum).

M-am speriat pentru ca niciodată nu mi-a bătut inima atât de tare, fără un anumit motiv! Bătăile erau foarte dure să spun așa, aveam senzația că nu se mai oprește odată, repet ritmul a rămas constant 2-3 minute.

Țin să menționez că am 17 ani.

Ce ar fi putut cauza această problema? Trebuie să mă îngrijorez?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

O artimie, un ekg ar fi bun, cu greutatea cum stai?

| NeedHelp1 a răspuns (pentru RAY):

Salut!

Am 1.81m și o greutate de aproximativ 62 de kg. nu m-am mai cântărit de ceva vreme ( + sau minus 2-3 kg)

| RAY a răspuns (pentru NeedHelp1):

Esti slab, cred ca e mai mult de la muschi, coaste si eu simt asta jungi in piept

| Alverto a răspuns:

Simptome grave, mergi la un cardiolog

Răspuns utilizator avertizat