| Kogaion a întrebat:

Nu am o intrebare, imi doresc sa va dau un sfat, avand in vedere ca se aproprie 1 mai si majoritatea mergeti la iarba verde, trebuie sa aveti grija la capuse, da stiu ca suna aiurea dar capusele pot provoca boala numita Borelioza(boala cu 1000 de fete). Recent am aflat ca daca luati o pastile pe zi de Doxiciclina sau Vibramicina 10 zile consecutiv nu veti face niciodata Borelioza. Sper ca va fi de folos asta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Recent ai aflat ceva gresit. Daca vrei sa nu faci o boala te vaccinezi, un tratament de 10 zile cu antibiotic o sa-ti faca mai mult rau decat bine daca nu ai nimic.

Oare nu tu spuneai ca medicina moderna e o prostie si ca doctorii ne mint pe fata si acum recomanzi tu, asa dupa tine, tratament cu antibiotic pentru ca ai citit pe un site care 100% nu are nicio treaba cu medicina? Unde iti sunt convingerile? Azi esti pro medicina alopata (chiar si cand nu trebuie) si maine esti doar homeopat?

| Kogaion explică (pentru CuriousStuff):

Nu sunt contra tot ce inseamna medicina alopata, doar ca am unele dubii fata de anumite tratamente, in special vaccinuri. Asta cu doxicilina luata preventiv, am auzit de la un doctor, nu am citit pe nici un site.

| CuriousStuff a răspuns (pentru Kogaion):

Sunt curios ce doctor a recomandat tratament profilactic cu un antibiotic care pe deasupra se elibereaza cu reteta... Probabil un "doctor" homeopat.

| WaterDrop a răspuns:

In primul rand trebuie sa stii ca nu este indicat sa inlaturi tu capusa ci sa mergi la un doctor sa faca asta.

| DamianTPU a răspuns:

Oricum s-a anuntat ploaie pe 1 mai. Deci "see ya" gratar laughing