| anonim_4396 a întrebat:

Nu ma ingras. Orice as manca, nu pot sa pun pe mine. Am 1.79 si 52 de kg. Zici ca sunt un schelet ambulant... Nu stiu ce sa ma fac. Ceva sfaturi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Bucură-te că nu este invers.
Am fost prin 92 internat mai mult timp la endocrinologie, și am întâlnit situații ca a ta. Mânca 7 prăjituri de dată și dimneața nu se putea ridica din pat de slăbiciune, căci metabolismul lui consuma tot.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Mananca sanatos, pentru un corp sanatos, in primul rand. Poate esti in dezvoltare, nu ai ce sa faci, o sa se schimbe asta in timp.

Dupa mananca o shaorma happy

| Frank51 a răspuns:

Cei care vor sa slabeasca trebuie sa fie in deficit caloric.
Cei care vor sa se ingrase trebuie sa fie in surplus caloric.

Raspunsul simplu la problema ta este aportul caloric neadecvat. Ti se pare ca mananci mult dar de fapt esti in deficit caloric. Trebuie sa cresti aportul cu 20%, apoi daca nu se vad schimbari cu inca 10%, in acel moment este absolut imposibil sa nu remarci o diferenta, dupa aproximativ 2 saptamani.

| zilog a răspuns:

Salata cu salata castraveti rosii putina branza de capra sau oaie ridichi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai multe dulciuri

| AlexElektro1987 a răspuns:

Trebuie sa mananci foarte bogat caloric, in jur de 4000 kcalorii pe zi, poate si mai mult.

| Cristian84 a răspuns:

Stai linistit ca o sa te ingrasi ai arderea buna a caloriilor dar de la o varsta incepi sa depui

| peanutbutter32 a răspuns:

Mananci putin rau inseamna