| cripsontyphoon a întrebat:

Nu stiu cum se face ca atunci cand sunt inconjurat de o multime de persoane, uit toate problemele care le am, insa cand sunt singur problemele astea devin si mai apasatoare si nu ma pot relaxa in nici un fel. La inceput nu i-am dat importanta, insa de cand sunt la liceu si am mai mult de invatat sunt din ce in ce mai stresat si am mereu starea de teama (repet doar cand sunt singur ). Marea problema este ca aceasta stare imi dauneaza foarte grav am ineput sa slabesc serios, arat palid si nu mai am chef de nimic.M-ati putea ajuta cu niste sfaturi? Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Soriiiiiiiina a răspuns:

Heeii, am patit la fel, nu stiu motivul tau, dar eu am trecut printr-o despartire care m-a afectat grav, din august pana in februarie..pateam la fel ca si tine. Cand esti in compania mai multora, te fac sa uiti, si trece tot stresul, cand esti singur toate problemele parca te sufoca, incearca sa nu te mai gandesti atata, sa faci ceva ce iti place, ca sa iti ocupi mintea cu altceva, incearca sa iti petreci mai mult timpul cu prietenii, si stai cat mai putin singurwinking
Si pentru faptul ca slabesti, incearca sa iei ceva calciu big grin.
Sper ca ti-am fost de ajutor :3
Bye :*