| BankousliMahmoud a întrebat:

Nu stiu de ce dar imi miroase unghia urat rau, chiar daca fac dus tot miroase.
Orice as face.
Desi unghia arata rupta de sus, am descoperit ieri si nici nu stiu cum.
Deci orice as face tot miroase, nu picoarele doar unghia mare de la piciorul stang.
Va rog ajutati-ma.
P.S:

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
14 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Probabil ai o infectie. Pana nu iti vede cineva unghia nu poti sti sigur

| BankousliMahmoud explică (pentru Furnicuta000):

Stiu asta dar, Am incercat totul. Numai ca nu m-am dus la doctor.
Nu vreau sa fac o operatie sau cv.
Un tratament ar fi bun
dar nu stiu care.

| Furnicuta000 a răspuns (pentru BankousliMahmoud):

Pai cum arata degetul tau? E umflat, e rosu, te doare, simti vreo sensibilitate? Poate e doar mizerie si daca te duci la pedichiura o sa iti curete foarte bine unghiile. Dar mai bine sa previi de acum in loc sa se ajunga la ceva rau si sa trebuiasca sa faci vreo operatie

| BankousliMahmoud explică (pentru Furnicuta000):

Ma doare cand sunt cu adidasi si merg. nu e rosu e normal numai ca jumatatea de sus e rupta, nu stiu cum.

| Furnicuta000 a răspuns (pentru BankousliMahmoud):

Probabil e de la adidasi, nu e destul spatiu intre deget si varful incaltamintei si de asta te si doare si s-a si rupt unghia. E o ipoteza. Multe probleme ale picioarelor apar din aceasta cauza

| BankousliMahmoud explică (pentru Furnicuta000):

Se poate...Dar nu ma strang adidasi doar ca ma doare unghia. si cu ciorap

| Furnicuta000 a răspuns (pentru BankousliMahmoud):

Daca nu iti trece in 2 saptamani trebuie sa mergi la un doctor

| LaElly11 a răspuns (pentru BankousliMahmoud):

Probabil este vorba de unghie încarnată

| BankousliMahmoud explică (pentru Furnicuta000):

Ma-m dus la doctor de familie, Si mi-
a dat o crema neagra.

| Nonolita a răspuns:

Infectie. Sau ciuperca. Cum ti s-a zis mai sus. Cred ca unghia deja cade, nu e rupta. Mergi la medic cat mai repede. Altfel se extinde si va fi grav.

| LaElly11 a răspuns:

Poate e o ciupercă sau vreo infecție. Cel mai bine ar fi să consulți un medic specializat.

| BankousliMahmoud explică (pentru LaElly11):

Daca o sa zica cv de operatie nu o sa vreau.
si de aia am apelat la TPU.

| LaElly11 a răspuns (pentru BankousliMahmoud):

Nu cred că ar fi cazul de operație, dar măcar să știi ce este. Poate este ceva ce se rezolvă cu anumite creme/soluții

| BankousliMahmoud explică (pentru LaElly11):

Osa ma duc. Multumesc