| Sp34kEr a întrebat:

Salut TPU,
Numai ce am implinit 15 ani, si voi intra la liceu,
Si m-am gandit ca sa ma inscriu la sala de cand incepe scoala,
Am o inaltime cam 1, 65, si 52kg as vrea sa va intreb daca voi merge la sala, acest lucru imi va agrava cresterea sau sanatatea?
P.S(obsedat de sport laughing)))|

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| doctoressa a răspuns:

Cu siguranta nu te va afecta, e sanatos sa faci sport, atat timp cat nu te suprasoliciti si faci exercitiile corect. http://www.i-medic.ro/exercitii-fizice

2 răspunsuri:
| Miree a răspuns:

Nu îţi afectează sănătatea atât timp cât execuţi exerciţiile corect şi nu iei medicamente!

| Valentin_Birleanu_1992 a răspuns:

Sanatatea in nici un caz, si daca lucrezi exercitiile corect si nu pui presiune mare pe coloana nu ita va afecta nici cresterea