| andreidorneanu01 a întrebat:

Okay, nu stiu daca se poate rezolva situatia dar macar incerc.
De cand eram mic, sunt rosu in obraji. Culmea ca nici pana acum la 16 ani, aproape 17, inca sunt. Stiu persoane de mici in care erau rosii in obraji, dar dupa au scapat. Gen la fotbal nu pot juca ca mi se face fata foarte rosie. Mi-e rusine sa fac sport tot din acelasi motiv... sau iarna la fel, trebuie sa-mi acopar fata ca sa ies pe afara.
Am incercat o crema luata de pe eMAG, dar nimic. Cand ma inroseam se simtea putin cum imi `racorea` fata, dar degeaba.
Ce as putea sa fac? Ma gandesc zilnic la asta.
Va rog

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Pai ai zona foarte vascularizata de aia e asa.
Sau ai rozacee/cuperoza.
Nu strica o vizita la dermatolog.

| andreidorneanu01 explică (pentru alina2k18):

Multumesc de raspuns happy