| Eugeniarosu a întrebat:

Pe 24 plec in vacanta in Dubai, dar marea mea problema este menstruatia deoarece imi este neregulata.Ma puteti ajuta cu vreun pont pentru a grabi menstruatia?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Cu natura nu te poți pune! Ciclul vine atunci când ovarele sunt în faza maximă de reproducere a ovulelor!

| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, menstruatia nu se poate grabii sau incetinii cu nimic, ea vine cand are chef, mai ales in cazul menstruatiei neregulate.
Fii pregatita cu tampoane si protectie adecvata, iar cand ai ciclul nu mai intrii in apa deloc, deoarece toate bazinele cu apa, au substanta care arata cand este contaminata, daca urinezi sau sangerezi.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu ai cum sa îmi modifici menstruația cum vrei tu, cel puțin nu de pe 1 zi pe alta

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Dacă e neregulata, de unde știi că nu va veni și se va opri până atunci? Fii mai optimistă. Și daca e să se întâmple, ce poate fi așa rău? Că doar nu mergi cu lenjeria la vedere.

| Andreeush a răspuns:

Nu poți face nimic în privința asta.

| Donsavas a răspuns:

Il poti grăbi, încetini sau stopa medicamentos dar asta se face doar la recomandarea unui ginecolog.

| Goete a răspuns:

Stai linistita, cand am fost in Dubai mama avea menstruatie, si au lasat-o sa stea.winking