| Stargoz a întrebat:

Poate o sa vi se para ciudat dar am citit niste articole in care spune ca orgasmul (simplu sau multiplu, habar nu am ce ala multiplu) cauzează leziuni cerebrale (brain damage) si nu stiu daca e adevarat ce spun acele articole. Voi ce credeti sau stiti sigur daca da sau nu? Rog seriozitate, si dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

De asta nu mai gandesc dupa si ma duc si mananc sau ma bag la somn? Hm...interesant. Mai citeste si tu site-uri serioase, evita site-urile care au in URL "ru", "md", "ortodoxia".

suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu zic sa nu riști, pentru protectia ta sa nu mai ai org.asme de acum

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Știu sigur un lucru. Atunci când mă informez asupra unui domeniu, indiferent care ar fi acela, caut o sursă de autoritate, credibilă.

| mihai69 a răspuns:

Evident că nu, altfel cel puțin jumătate dintre oameni și destule animale ar suferi de demență timpurie.

| Cosmin86 a răspuns:

Pune si link catre acele articole, sa vedem si noi cine este CRETINUL care a scris asa ceva.

| johnnny123 a răspuns:

Unde ai citit, pe ortodoxia?

| StrongHeart a răspuns:

Lol
Nu cred asa ceva.Cand ai orgasmm se declanseaza multa dopamina, iti da o stare de placere maxima, in niciun caz brain damage.

| Kajun a răspuns:

Deci de-aia ne merge creierul mai greu că luam brain damage și avem puțin lag de la atâta oяgasm.

| FreedomAli a răspuns:

Salut. Nu mai crede tot ce se scrie, exista milioane de articole pe diferite subiecte. cum ar fi sa le luam in considerare pe toate? Ideea este ca org..smul este ceva absolut firesc ca esti baiat sau fata. Daca e sa gandim asa iti spun ca si simplul --scremut pe wc-- iti poate provoca moartea, iar asta se intampla in unele cazuri, bineinteles destul de rar. Traieste viata si simte-te bine, daca ai varsta necesara savureaza sexul fara sa te gandesti la prea multe lucruri in afara de cele obligatoriu necesare(ex. protejarea) si app. org..smul multiplu este dupa cum spune si numele atunci cand ai mai multe org..sme unul dupa celalalt.