| rhdjskdjjcjfjdjx a întrebat:

Salut TPU. Posibil raceala ceva? Gen la creier sa zic asa, am mai avut o data otita, nu a fost tratata acum ceva ani. A inceput o imflamatie si am inceput sa am probleme cu ochii gen erau cruciș. Asa a trecut, s-a tratat greu, dar s-a tratat, m-am simtit ok. Vara asta sa zic asa am abuzat de tot. Nopti nedormite, sucuri, stres. Sa nu mai zic ca faceam baie in fiecare zi chiar si in baraj unde era apa ff rece. Am inceput sa am stari si simptome asemanatoare ca inainte cand am inceput sa am otita. Dar urechea nu ma doare, o simt asa ca o febra, slabit etc. problema cu vederea cu focalizarea. Posibil sa fie o raceala? Multumesc. TOT A INCEPUT de la ameteala, mentionez ca am avut dureri musculare puternice la picioare inainte sa se intample tot cu 2 sapt fara sa fac antrenament sau ceva.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Racela la creier? ce este aia?
Otita este INFECTIE in urechi!
Strabismul la ochi nu are nici o legatura cu otita!
hai ca le-ai maestecat pe toate si nu au legatura intre ele.

Dar simptomele descrise de tine aici: ameteli, dureri musculare de picioare, dureri de urechi... pot fii parte de anumite boli (vertigo, boala maniere) sau pot fii cauzate de infectii acute care nu au fost tratate.

Te sfatuiesc sa mergi al medicul de familie si acesta iti va da analize medicale care vor concuziona de ce suferi, sau ce boala ai.

| rhdjskdjjcjfjdjx explică (pentru Violleta2022):

Analizele sunt perfecte

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu este răceală. Ai nevoie de investigații la ORL, Neuro,

| rhdjskdjjcjfjdjx explică (pentru sadrian46):

Mersii, aia am sa fac. absolut tot de la orl la neuro, Faza e ca uneori. mai am si halucinati pur si simplu daca știți cand sunteti racit si aveti febra. acea stare...

| alina2k18 a răspuns:

Raceala = viroza RESPIRATORIE.
Ai consumat substante interzise vreodata?

| rhdjskdjjcjfjdjx explică (pentru alina2k18):

Niciodata. nici macar alcool

| rhdjskdjjcjfjdjx explică (pentru alina2k18):

Cum am zis. m-am bagat de ff multe ori in apa. la.baraj temeratura scazuta. gen era ff rece amortea ceafa cand ieseam de acolo