| Chitaristul26 a întrebat:

Recent am fost cu niste prieteni care toti fumeaza si, din pura curiozitate, am tras si eu odata. Stiu ca este foarte nesanatos, dar care ar putea fi efectele de la un singur fum? Cat de rau imi afecteaza capacitatea pulmonara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Nelly15 a răspuns:

Stai linistithappy 1 singur fum, din cate am inteles de la oricine, nu te afecteaza absolut deloc, aproape ca nici o tigara intreaga nu se simte (Sfat primit de la rude care fumeaza 2 pachete pe zi.). Atata tot sa nu mai fii tentat, vrei nu vrei, se poate sa ajungi la dependenta.

| Chitaristul26 explică (pentru Nelly15):

Okay, mersi mult!

8 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Dacă nu mai intri în contact cu țigara, nici unul.

| Justme1997 a răspuns:

De la o tigara nu pățești nimic. Pentru binele tau totuși, sa nu te apuci de fumat

| WhatABeautifulDay a răspuns:

Un singur fum e nimic, cu siguranta ai inhalat mult mai mult fum prin fumatul pasiv (inhalatul fumului din jurul fumatorilor) in viata ta.

| MentulaMagna a răspuns:

Nu iti afecteaza nimic un singur fum. Probabil nici nu a ajuns in plamani.

| MathersMarshal a răspuns:

Un fum este absolut nimic, dar o țigară întreaga e serios. Am un vecin care ma făcut să mă las, omul a fumat 1 pachet pe zi timp de 6 ani și a făcut cancer la gât stagiu 4 terminal. Are o gaura în gât că să poată vorbi și respiră. Dar un fum este absolut nimic doar să nu ajungă dintr-un fum într-o țigară și dintr-o țigară într-un pachet.

| MathersMarshal a răspuns:

Un fum este absolut nimic, nici măcar o țigară, dar mai multe fac foarte mult rău. Am un vecin care ma făcut să mă las, omul a fumat 1 pachet pe zi timp de 6 ani și a făcut cancer la gât stagiu 4 terminal. Are o gaura în gât că să poată vorbi și respiră. Dar un fum este absolut nimic doar să nu ajungă dintr-un fum într-o țigară și dintr-o țigară într-un pachet.

| Iulian9maiboy a răspuns:

Nimic, daca te apuci o sa vezi in timp