| NesCafe a întrebat:

revin si eu cu o intrebare si daca se poate sa imi raspundeti cat mai multi pentru ca nu inteleg ce am facut. Ieri am iesit afara si m-am jucat fotbal cam 1 ora, apoi cand am ajuns acasa a fost totul bine. Azi dimineata cand m-am trezit cam pe la ora 10:00 am simtit o durere mare de tot la genunchiul de la piciorul stang acolo la osul ala de unde incepe tibia. Ce sa fac? Cand apas pe el ma doare extrem de rau iar cand vreau sa il indoi ma doare f f rau si cand vreau iarasi sa il indoi sa il pun iar drept ma doare rau in timp ce il indoi sau cand merg sau cand stau in picioare ma doare rau de tottt, ce sa fac pentru ca atunci cand am jucat fotbal nu m-am lovit deloc sau sa ma lovesc sau ceva nimic, m-am trezit asa deodata cu durerea asta. Ce sa fac? Cateva sfaturi sa imi mai treaca durerea...?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| oHarryo a răspuns:

Sfatul meu e urmatorul, mergi la medicul de familie, el iti face trimitere la radiologie (gratuit) iar dupa aceea totul poate fi mult mai clar, pana atunci poti folosi de exemplu Bengay unguent (asta daca crezi ca e inflamat).

| DoNotDisturbDND a răspuns:

Din cate am inteles eu cred ca ai o febra musculara. Din cate stiu eu trebuie sa te odihnesti si sa iti pui gheata pe picior.