| ibaal a întrebat:

Salut,TPU!
Sa-mi spuna si mie cineva,va rog,cum fac sa nu mi se mai zbata ochiul?!
Am crezut ca este vreo carenta de magneziu,am incercat sa o remediez,dar, frate...de o saptamana,ba stangul,ba dreptul,parca-s semafor rolling on the floor
ce naiba fac!?
Cred c-o fi si de la oboseala si stres...dar, trebuie sa fac cumva sa se opreasca

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Nu stiu de la ce este. Dar un lucru stiu sigur: vitaminele si mineralele nu se asimileaza asa imediat. Numai perfuziile se asimileaza imediat. Dar cand avem carente trebuie sa luam vitaminele pe o perioada mai mare de timp. Iar unele vitamine mai au nevoie si de altele pentru ca organismul sa le asimileze.
Zbatutul ochiului este o miscare necontrolata a muschilor globului ocular.
Am gasit scris urmatoarele: "Excesul de cafea, lipsa odihnei, stresul - sunt trei factori majori care stau la baza apariţiei acestor reacţii ciudate a pleoapei."
Si eu cred ca nu trebuie sa neglijezi magneziul de care spui.

1 răspuns:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Dormi mai mult.