| anonim_4396 a întrebat:

sambata m-am zgariat intr-o sarma ghimpata, era ruginita, dar nu era in pamant, sange nu a curs deloc, doar in urmatoarea zi cand am dat jos coaja care se facuse am strans in acea zona si a iesit sange, apoi am facut cu spirt zona aia, nu am mers la urgente, dar am sunat la medicul de familie care mi-a zis ca am facut acum 2 ani vaccinul DTPA si ca sunt imunizat, au trecut mai mult de 48 de ore de cand m-am zgariat, dar singurul lucru pe care-l simt e ca am oleaca piciorul amortit.Medicul a zis sa nu ma ingrijorez, dar am unele simptome care coincid cu tetanosul, dar medicul a zis ca 5 ani de zile sa nu-mi fac probleme, acum nu stiu ce sa mai zic.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| darrio2007 a răspuns:

Ti s-a mai raspuns la intrebarea asta. Vad ca nu ai inteles nimic.