| XxT3rIbL3xX a întrebat:

Salut TPU, săptămâna trecută mi-am făcut ochelari și azi i-am luat în primire.
Doctorul de acolo nu mi-a spus când sa ii port și dacă e ok sa stau pe telefon cu ei dar eu ii țin permanent, ma gândesc (nu vad bine la depărtare, mi-a spus doar ca am 0.5 și ca durează ceva timp pana ma acomodez cu ei).
Chestia e ca o juma de ora i-am avut cât timp am mers de la oftalmologie pana acasă și aveam așteptări sa vad puțin mai de de parte (ex nr de la mașini) m-am uitat la acoperișul unei case și parca am văzut un contur albastru la acoperișul rosu.
Am ajuns acasă și am zis sa ma uit la TV.
Dar nu vad bine ce scrie.
Eh, asa e la început? Nu vad clar pana ma acomodez? Sau ar fi trebuit sa vad din prima bine

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Panamax a răspuns:

Ori vezi bine din prima ori deloc.
Acomodarea este altceva.