| Fdss a întrebat:

Saptamana trecuta mi-am rupt piciorul in 3 locuri (tibia rupta in doua locuri si fibula rupta). Am cazut de pe trotineta iar piciorul meu era foarte stramb.
M-am dus la spital unde mi l-au pus in ghips. A doua zi am fost operata.
Medicii au zis ca trebuie sa stau 2 luni cu piciorul in ghips si dupa va trebui sa fac recuperare.
Eu fac Handbal de performanta si as vrea sa stiu cam cat va dura recuperarea pana sa pot reveni la antrenamente.
De asemenea as vrea sa stiu daca dupa ce imi scot ghipsul voi putea calca pe el.
Efectiv simt ca nu mai rezist am mai avut de doua ori piciorul rupt dar niciodata nu a fost asa de grav.
Colegii de clasa fac misto de mine ca mi-am rupt a treia oara acelasi picior si simt ca imi traiesc toata viata imobilizata la pat.
Si mama e suparata pe mine ca nu sunt atentacrying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Colegi de clasa fac misto de mine
Tâmpiți
ca mi-am rupt a treia oara acelasi picior si simt ca imi traiesc toata viata imobilizata la pat.
nu o să se întâmple așa.
Si mama e suparata pe mine ca nu sunt atenta.
Nu are de ce să fie supărată. Nu aveai cum să previi prin atenție un accident.
Eu fac Handbal de performanta
S-ar putea să nu mai poți face sport de perfoermanță.
si as vrea sa stiu cam cat va dura recuperarea pana sa pot reveni la antrenamente.
Recuperarea poate să dureze 3-6 luni de zile.
De asemenea as vrea sa stiu daca dupa ce imi scot ghipsul voi putea calca pe el.
Vei putea călca pe el, vei putea merge.

| Sofer a răspuns:

Chiar ca ghinion sa îți rupi acelasi picior. O sa te refaci și o sa poți calcă pe el. Nu fi trista.

| cristimihailov a răspuns:

Buna, poate e mai bine ca in loc sa te grabesti la antrenament sa ii dai voie piciorului tau sa arate drept, nu precum scurgerea de la chiuveta.

O sa te ajute in viata mai mult piciorul drept decat cateva luni pierdute de antrenament.