| anonim_4396 a întrebat:

sora mea se confrunta cu niste probleme, nu are cont asa ca va scriu simptomele. Acestea sunt:
- dureri cu arsuri in timpul defecatiei
- dureri si dupa, dar nu la fel de groaznice
- rareori sange pe,, scaun,,
- sange pe hartia igienica
- disconfort in acea zona tot timpul mai ales in timpul mersului sau asezatului
-mentionez ca nu a facut niciodata sex anal si ca are o dieta echilibrata
ce poate fi si ce e de facut? multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| piti77 a răspuns:

Dupa simptomele descrise de tine, cel mai probabil are hemoroizi. cel mai bine ar fi sa mearga la medic. eventual sa mearga initial la medicul de familie care probabil ii va da trimitere la specialist.

11 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Poate o ajută cu ceva:
http://www.colonhelp.ro/......tabil.html

| Eliza4u a răspuns (pentru onasis1961):

Multumesc mult!

| Oanarry a răspuns (pentru Eliza4u):

Colon help-ul este scump si poate fi inlocuit cu usurinta, cu tarate de ovaz, de psylyum, si alte tarate, care ajuta la reglarea tractului intestinal.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Urat, nu ma pricep sa iti dau un raspuns dar cand e vorba de sange in locuri in care in mod normal nu are ce cauta e destul de grav...cat mai repede sa se duca la doctor!

| victorandrei a răspuns:

Probabil hemoroizi, citeste asta
http://www.laurusmedical.ro/simptome-hemoroizi/

| Oanarry a răspuns:

Poate sunt hemoroizi...in orice caz... fuga la doctor! Se poate si sa aiba probleme cu colonul.

| PartyLoll a răspuns:

Medicul iti poate spune.Sanatate!