| vladsilviU334 a întrebat:

spondiloza se poate trata? Sunt cam mic totus nu stiu daca am, care sunt simptomele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Am spondiloza de pe la 20 si ceva de ani. Se trateaza cu medicamente (mergi la medicul de familie!) dar nu se vindeca. Primul medic care mi-a gasit spondiloza a zis ca se vindeca cu pamant galben, zeama de copârşeu si zeama de clopot.hee hee laughing

| vladsilviU334 explică (pentru Salontanul):

As putea sa imi continui viata sportiva

| Salontanul a răspuns (pentru vladsilviU334):

Da! Spondiloza este o boala in care anumite exercitii fac bine:
https://www.youtube.com/watch?v=eaWmOK_ndOI

| vladsilviU334 explică (pentru Salontanul):

Ma refer mai mult sa devin sportiv baschetbalist

| Salontanul a răspuns (pentru vladsilviU334):

Nu este o boala care sa te impiedice. Din contra baschetul te ajuta. Miscand involuntar si capul faci exercitii necesare coloanei.