| anonim_4396 a întrebat:

. Salut TPU.Stiu ca poate suna ridicol ce voi spune dar de vreo 2 zile de cand cineva mi-a spus de "deochi" tot casc incontinuu si nu ma pot opri. Treaba e ca nici nu reusesc sa casc corect, adica se opreste, nu prea stiu sa explic. care e treaba??

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Alergie?

| haileewatson a răspuns:

Esti prea superstitios, nu exista astfel de prostii.

| tudorvolcano a răspuns:

Frate, nu e bine să crezi în astfel de superstiții, îți faci rău.
Se numește efectul nocebo, inversul efectului placebo. Dacă crezi că ceva poate să-ți facă rău, deși nu poate în mod normal, îți va face, deoarece corpul va reacționa de așa natură încât să nu te simți bine, la fel cum dacă crezi că o pastilă te face bine, deși înăuntru e doar gelatină, corpul tău te va face bine.

| Jessica1235 a răspuns:

Căști ori pentru că ești obosit, ori ești plictisit ori plămânii au nevoie să se "întindă" așa cum tu îți întinzi corpul când simți nevoia așa și plămâni au nevoie să se 'întindă' puțin. Nu ezită deochiat.

| DARLINGx a răspuns:

Poate ești obosit,, nu cred că e de la ce zici tu happy, încearcă să te odihnești poate îți va fi mai bine.