| anonim_4396 a întrebat:

Sunt baiat si am 14 ani!
Si am o problema,si sper ca voi sa ma puteti ajuta Trebuie sa ma schimb,am incercat de n ori,si nu mi-a iesit,nu stiu cum sa o duc la capat, de exemplu(nu e un exemplu concret)incep sa fac niste abdomene timp de 1 saptamana ma tine de ele,dar dupa nu le mai fac,desii vreau,dar nu le mai fac, nu stiu ce pot face sa ma schimb comportamental...si mai sunt multe chestii care sunt aiurea in viata mea mama aduce lemne si eu stau,desii as vreau sa ma duc si eu zic ca mi-e lene stiu ca suna absurd dar asa e laughing sau ca arat ca o chiftea,adica nu am muschii in fine ati inteles voi(desii nu m-am exprimat prea bine)daca ati inteles ideea va rog sa ma ajutati, vreau sa ma schimb si nu stiu cum....va rog,funda!

P.S: Am pus intrebarea aici deoarece stiu ca se raspunde repede la intrebarile puse aici, si nu stiam alta categorie in care se putea incadra intrebarea.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| DenisIonut01 a răspuns:

Probleme dispar doar daca le rezolvam. Du-te la sala fa sport si obisnuieste-te cu sportul, totul vine de la sine, nu putem noi sa iti spunem o vraja care sa nu mai fi lenes.

| Roxaname a răspuns:

Ca sa reusesti imagineazati ca acesta e ultimul lucru care poti sa-l faci si tinete de asta spune-mi daca ai reusit good luk!

| vladgrigore a răspuns:

Daca vrei sa te comporti mai bine, termina toate lucrurile pe care le ai de facut apoi ajuta-i pe cailalti. Poti sa rogi pe cineva sa fie strict cu tine. Oricum, daca o tii cu harnicia multa vreme, o sa te obisnuiesti si o sa ti se para un lucru aproape esential.