| xGamerZ212 a întrebat:

sunt baiat si am 17 ani, la varsta mea am doar 1, 70 m inaltime, e normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca este normal, daca atata este mostenirea ta genetica de la parinti.
Nu poti sa ai 1.90m, daca parintii tai sunt micuti de statura.
Oricum, mai poti creste 5-10 cm in urmatorii 2-3 ani.

5 răspunsuri:
| alex495 a răspuns:

E ok. Probabil mai cresti 3-5 cm maxim.

| danaieladaniela a răspuns:

E ok esti tanar mai cresti

| Lady70 a răspuns:

Nu e nimic anormal. Pana la 21 mai ai de crescut. Poti ajunge chiar si la 1, 78 - 1, 80.