| BananaBabana a întrebat:

Tot vad in ceata cu lentilele de contact de 2 saptamani.
Port lentile de contact de 7 luni si nu am mai intampinat aceasta problema!
Din ce cauza se intampla asta?
Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| qwertpro a răspuns:

Salut,lentilele de contact nu vor face altceva de cat sa iti inrautaseasca vederea.Pe langa faptul ca acopera ochiul, si astfel el nu mai este umezit, ele duc la cresterea dioptriilor rapida.

| SomethingFunni a răspuns:

Poate ti s-a deviat iarasi optometria dintr-un oarecare motiv.
Poate lentilele nu sunt bine curatate.
Ori poate suferi de una din cele cateva zeci de boli fenomenale degenerative care iti descompun functionalitatea corneei putin cate putin pana cand iti pierzi vederea complet in ochiul afectat.

| Maly29 a răspuns:

Fa-ti un consult oftalmologic, e posibil sa ti se fi marit drioptriile. Cat mai repede părerea mea, mai ales daca ai migrene frecvente si/sau ochii grei

| BananaBabana explică (pentru Maly29):

Ideea este ca vad ca si cum ar fi ceata

| Maly29 a răspuns (pentru BananaBabana):

Pai și atunci, ce mai aștepți?