| Gică2111 a întrebat:

Va rog să mă ajutați.
Azi am fost acasă la un prieten și eram mai multi, au scos un joint de iarba (marijuana)și au fumat, eu nu am tras nici un fum.
Întrebarea este, poate ieși la analizele pentru angajare ca și lucrător comerciant? Le vom face prin August,

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Nu va ieși nimic.

| minrest a răspuns:

Omule, fumaciosii astia nu sunt un anturaj bun pentru tine, dar daca nu ai fumat, nu o sa iti iasa la analize; vreau sa iti aduc aminte ca substanta asta poate fi detectata si la 56 de zile de la consum.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Nu o să iasă, n-are cum!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai incurcat-o

| Koritar_Adrian_2000 a răspuns:

In 2-3 zile îți este eliminata din corp, nu ai de ce te speria

| minrest a răspuns (pentru Koritar_Adrian_2000):

Doua, trei zile, da? Verifica asta, vei avea surpriza vietii tale.

| Koritar_Adrian_2000 a răspuns (pentru minrest):

Https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2587336/

Difera in funcție de persoana până elimina, unii în 3 zile, maxim 15zile pentru alții, nu răspunde data viitoare dacă nu ai habar de subiect

| awfafaf22331 a răspuns:

Din cate stiu eu, daca consumi ramane in sange o perioada destul de lunga.
Faptul ca ai stat in aceiasi camera cu acei doi consumatori te-ar putea aduce in belele daca analizele sunt mai avansate putin
Dar nu cred ca o sa iasa nimic la niste analize pentru locul de munca

| minrest a răspuns (pentru awfafaf22331):

Exact, asta e norocul, ca sunt pentru un loc de munca banal; daca erau pentru o angajarea intr-o structura militara ceva, iesea si dupa o luna. Chiar doua.