| sanyodude14 a întrebat:

Vara trecuta am fost sa alerg la stadionul din oras, in fiecare dimineata.
Vara asta vreau sa fac totul bine.
Trebuie sa mananc inainte de a alerga?
E mai bine sa nu mananc?
Dupa ce vin de la alergat, ce e bine sa mananc? Dar peste zi?
Multumesc mult!
Ofer

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Elsiane a răspuns:

Înainte să alergi nu trebuie să mănânci, și nici după aceea imediat. După ce alergi așteaptă aproximativ jumătate de oră, iar apoi poți să mănânci.
Oricum, depinde și de organismul tău.

1 răspuns:
| anutza6117 a răspuns:

Mai bine alergi si apoi mananci.fa ce consideri tu mai bine pentru tine