| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU, vi s-a întâmplat cu trecerea anilor sa nu va mai simțiți corpul atat de energic și de bine ca pana în adolescenta? Am 24 de ani și nu ma mai simt deloc cum ma simțeam odată, ma simt numai rau, am încercat și cu vitamine și degeaba, din punct de vedere medical ce știu la ora asta e ca am fierea strangulata de vreo 2 ani, probabil sa fie din cauza ei. Care mai aveți simptome d-astea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Opereaza-te de fiere si vei fii ca la 20 de ani!
Am facut prostia sa stau 15 ani cu durerea in coaste si in final tot la operatie am ajuns, dupa aceea, parca am renascut, fara piatra din colecist si recapandu-mi sanatatea si vitalitatea.
Pentru ce dumnezeu suferi? Opereaza-te!

Răspuns utilizator avertizat
| Iote a răspuns:

24? Haha, stai sa vezi la 64 si mai incolo.
Daca e doar fiere strangulata, nu cred ca e asta. Doar de 2 ani este asa, sau de doi ani ai aflat si e strangulata din nastere? Renunti la grasimi.

| skyrim2 a răspuns (pentru Iote):

De 2 ani am depistat la control, cred ca nu e din naștere ca nu ma simțeam asa

| Iote a răspuns (pentru skyrim2):

Atunci cere medicului o solutie de eliberare a fierei. Nu sta asa.
Cu extirpare, cum spune Jassmina, dai in alta belea. Regim toata viata pentru ca nu mai ai "bila" produsa de fiere si care ajuta la digestie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, din cauza sedentarismului.