| iwantananswer a întrebat:

Salut TPU,voi care credeti ca este cel mai bun sampon? Eu unul folosesc sampoane numai din gama clear, dar am auzit ca sunt foarte bune si cele de la nivea, spuneti-mi parerile voastre dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Nu exista cel mai bun sampon, sampoanele la care fac referinta colegii de forum sunt sampoane din gama cosmetica cele care le cumperi de la orice magazin, supermarket, sampoanele adevarate profesionale le cumperi tot asa din hypermarkete (Acolo unde se gasesc) sau le comanzi, vorbim aici de sampoane profi la 200-500 de lei si mai exista si sampoanele tratament care si ele pot fi piperate dupa caz, cele pe care le gasesti in farmacii.
Eu nu cred ca Head&Shoulders este vreun sampon minune, dar am auzit foarte multa lume ca se impaca bine cu el.
Clear am sa incerc si eu asa de curiozitate.
Eu momentan folosesc ceva de la Bioderma (franta) fara detergenti, parabeni sau ce chimicale contin cele din comert nu de alta dar sampoanele din farmacie cred ca sunt superioare celor in magazin dar si mai scumpe in schimb sampoanele tratament nu miros atat de bine precum cele cu multe chimicale.

4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Samponul e facut sa curete parul, asta e treaba lui. Daca vrei si altceva iti mai dai cu balsam, ser etc
Dupa parerea mea Head&Shoulders e cel mai bun. Eu imi aplic si masti cu uleiuri care sunt greu de scos din par cu alte sampoane. Dar cu asta am nevoie doar de o samponare.
A fost si denumit cel mai popular sampon si e cel mai cumparat la nivel mondial.
Eu zic ca si Wash&Go se ridica la acelasi nivel.
Dar depinde ce vrei tu de la un sampon.
De la Nivea eu nu mai cumpar nimic. Am observat ca si deodorantele lor sunt foarte proaste.

| Frank51 a răspuns:

Folosesc CLEAR de 10 ani. Daca schimb samponul in 2 saptamani sunt plin de matreata, daca folosesc clear nu am deloc, pentru mine cel putin este eroul meu.

| Raven a răspuns:

Am observat că fiecare scalp e diferit. Al meu, de exemplu, nu s-a împăcat deloc bine cu Head & Shoulders și Wash & Go, în schimb folosesc Nivea Antidandruff și nu am probleme. Am mai folosit și Șampon antimătreață Gerovital Tratament Expert
cu rezultate la fel de bune (arată așa) http://www.emag.ro/......D4NP37BBM/
Dacă ți-ai găsit șamponul potrivit, n-are rost să-l schimbi însă dacă ții musai, va trebui să le încerci pe toate, experiența celorlalți e irelevantă în situația asta.

| StruțulSuprem a răspuns:

Îți recomand LOREAL PARIS ( perfect pentru bărbați)