| RedBloodyZz a întrebat:

Vreau sa ma apuc de sala, am 1.60 60 kg, fac judo, si as dori ceva proteine am inteles ca e mai bine sa iei pachet creatina vitamine + shake.Nu stiu asa bine, nu as vrea sa iau mult in greutate ar fi bine sa si scad.. Ceva scump si calitate mai buna as dori nu de 50 lei care sunt proaste.Si sa detalieze cine stie cu ce se mananca astea, as vrea sa fac si analizele sa vad daca am lipsa de calciu sau de altceva si nu stiu ce sa spun la medicul de familie sa inteleaga.Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Pai, ori vrei proteine, ori vrei creatina + vitamine?

| RedBloodyZz explică (pentru Cosmin86):

Un coleg are pachet de creatina vitamine si shackul protein.Voi ce ziceti bine? adica ceva mai bun vreau si de calitate si specificati de ce trebuie luate creatina cu vitamine ca daca nu nu isi fac efectul?

| Cosmin86 a răspuns (pentru RedBloodyZz):

Pai da link cu produsul. Numele firmei si produsul, asta ne intereseaza.

6 răspunsuri:
| epurasu a răspuns:

Eu daca as fi in locul tau nu as folosi asa ceva.tu raportul inaltime greutate este ok ce mai vrei? toate acelea sant daunatoare corpului dar castig pentru cei ce le comercializeaza!

| DrLolo a răspuns:

Poti lua proteine de exemplu Mass-tech ajuta in crestera mesei musculare si la refacerea ei + ca are creatina in ea exact cat trebuie sa iei pe o zi bine inteles iti va scrie pe el cate cupe gradate(ai in cutie cupa gradata) trebuie sa iei si cand trebuie sa le iei si in privinta medicului de familie va trebui sa i spui ca ai lipsa de calciu.

| DrLolo a răspuns:

Cele mai bune vitamine Naturiste sunt Vital Energi le gasesti la farmaci Naturiste Sunt bune dupa parerea mea si i poti spune medicului de familie ca vrei sa faci niste analize sa vezi daca stai bine cu anemia. sper ca ti-am fost de ajutor